PIELĘGNACJA MEBLI OLEJOWANYCH

Meble drewniane to zakup na lata jednak trzeba pamiętać, że wymagają one również należytej codziennej troski oraz regularnej pielęgnacji. 
Pamiętaj tylko o kilku prostych zasadach:

  ZASADY UZYTKOWANIA MEBLI Z LITEGO DREWNA
• Do codziennej pielęgnacji należy stosować delikatnie zwilżoną i miękką szmatkę, zawsze wycierając mebel do sucha. Przed stosowania specjalnych preparatów chemicznych należy upewnić się, że są one przeznaczone do mebli z drewna litego o powłoce olejowanej i nie zawierają  pochodnych silikonu, rozpuszczalników czy alkoholu. Do pielęgnacji blatu zalecamy używanie preparatów marki OSMO
• W przypadku kontaktu stołu z rozlaną czy cieknącą wodą należy niezwłocznie wytrzeć go do sucha. Pod żadnym pozorem nie wolno dosuszać mebla.
• Zmiana odcienia koloru stołu z litego drewna jest zjawiskiem naturalnym wywołanym działaniem promieniowania UV. Dlatego zaleca się, aby w początkowym okresie użytkowania blaty mebli pozostały odkryte, a znajdujące się na nim na stałe przedmioty zmieniały swoje położenie, dzięki temu uniknie się odbarwień.
• W związku z tym, że drewno jest surowcem naturalnym, pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu oraz jego temperatury rozszerza się i kurczy, nazywa się to „pracą drewna”. Optymalne warunki w pomieszczeniu to wilgotność na poziomie 50-65% i temperatura około 20 stopni Celsjusza. Przy zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze czy wilgoci istnieje ryzyko pękania drewna. W okresie zimowym warto pamiętać o dodatkowym nawilżaniu powietrza w pomieszczeniu (dotyczy pomieszczeń z suchym powietrzem związanym z ogrzewaniem).
• Zalecamy stosować podkładki pod kubki i naczynia, tak aby nie narażać powierzchni stołu na bezpośredni kontakt  z gorącymi czy ostrymi przedmiotami, które mogą ją uszkodzić.
• W celu zabezpieczenia podłogi przed zarysowaniem polecamy stosować podkładki filcowe lub gumowe stopki do mebli.
• Nie należy ustawiać stołu bezpośrednio przy źródle ciepła (grzejniki, piecyki, kominki itp.)
• Meble z olejowanego litego drewna mogą posiadać charakterystyczny dla drewna i oleju zapach, który w normalnych warunkach domowych znika po tygodniu lub dwóch. W celu przyśpieszenia tego procesu należy wietrzyć pomieszczenie.
• Meble drewniane należy impregnować, olejowanie drewna, pozwala zabezpieczyć je przed działaniem takich czynników jak wilgoć i promieniowanie UV. Zabieg ten powinno się wykonywać co 12 miesięcy, aby zachować trwałość blatu.
• W przypadku nierówności nóg, czy bujania się mebla, w pierwszej kolejnością należy spróbować podłożyć podkładkę pod wybrana nogę lub stronę mebla.

  Poradnik ten ma na celu pomóc Państwu w wydłużeniu żywotności blatu z litego drewna oraz zapewnieniu jego pięknego  wyglądu w czasie użytkowania.
POZDRAWIAMY
NA PIEŃKU

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami już teraz!