Retro Krzesło FAMEG A5910

Było białe jest antracytowe.

Było stare jest nowe.

Retro Krzesło FAMEG A5910

Krzesło Fameg

Piękne kultowe krzesło Fameg A-5910 doczekało się wielu wariantów i podróbek. O jego jakości świadczy fakt, że firma produkuje ten model już kilkanaście lat.Trafił do nas fantastyczny egzemplarz. Każde krzesło miało oryginalną wlepkę w postaci „metki” z datą produkcji i ceną.

Fabrycznie krzesła były białe i w bardzo różnym stanie. Widać było, których używano w mieszkaniu, a których np. na tarasie. W jednym brakowało poprzeczki, jednaki nie stanowiło to większego problemu dobraliśmy sosnową tyczkę w markecie budowlanym o idealnej średnicy, wystarczyło dociąć i pasowała jak ulał.

Krzesło podobnie jak fotele trzeba w pierwszej kolejności pozbawić powłoki. W przypadku naszych krzeseł użyliśmy cykliny, szpachelki i opalarki. Duże równe powierzchnie potraktowaliśmy opalarką. Podgrzana farba schodziła ładnie i bez problemu, wystarczyło użyć wąskiej szpachelki. Przy tego typie pracach warto pamiętać o rękawiczkach i maseczce. Gorzej miała się sprawa z okrągłymi elementami, tu sprawdziła się cyklina. Pamiętajcie, żeby przy niej uważać, a jednocześnie pilnować jej ostrości.

Takie czyste do buku krzesło, wypieściłam papierem ściernym zwiększając jego gradację 180-220.

Następnie dla lepszej trwałości użyłam podkładu w spreyu. Jeśli nie macie pistoletu, możecie śmiało użyć wałka i pędzla. Warto zapłacić więcej i kupić dobrą farbę dekoral lub śnieżka.

Nam w oko wpadła nowość 3v3 colorissima. Idealnie kremowa, bez przykrego zapachu, doskonale nakładałaby się również pędzlem.

Mamy jednak pistolet i to za jego pomocą pokryliśmy krzesła nową powłoką – kolor antracyt. Efekty ocenie sami.